Co zrobić, aby coraz więcej ludzi kupowało rzeczy ekologiczne.


Patrząc na to jak wielu projektantów mody przestawia się na ekologiczne surowce, można powiedzieć, że większość ludzi będzie miało w swoim otoczeniu bardzo dużo rzeczy pochodzących z recyklingu. Jest to świetny sposób na to, aby zadbać o naszą planetę, a także zmniejszyć konsumpcjonizm świata.

Co można zatem zrobić, żeby coraz więcej ludzi korzystało z rzeczy i ubrań wytworzonych w procesie recyklingu? Najlepszym sposobem są media społecznościowe. W dzisiejszych czasach połowa ludzi spędza chociaż jedną godzinę na portalach internetowych. Dzięki pokazywaniu i promowaniu takich zachowań w sieci ludzie chętniej będą podchodzili do rzeczy z recyklingu. Dodatkowo ciągłe wyświetlanie takich reklam zostanie w głowie, a ludzie podświadomie zaczną sobie kojarzyć takie wyroby z czymś co ratuje planetę i jest dobre dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Kolejną kwestią jest uświadamianie ludzi w jaki sposób powstaje rzeczy z recyklingu. Większość klientów myśli, że ubrania z surowców wtórnych zostały zrobione z brudnych butelek i plastikowych pojemników. Natomiast mało ludzi wie o tym, że każdy odpad musi przejść bardzo szczegółową kontrolę, zanim zamieni się w koszulkę, lub bluzę polarową. Po odrzuceniu wszystkich nieodpowiednich odpadów, garść wybranych materiałów jest dokładnie myta, a dopiero potem dopuszczana do ponownej obróbki. Dzięki tak dokładnemu procesowi możemy być pewni, że materiał jest czysty i nie ma na sobie żadnych bakterii.

Ostatnią rzeczą jest oczywiście wprowadzenie danych produktów do sklepów. Niestety koncerny są nastawione głównie na zysk, przez co tylko nieduża ich część decyduje się na wprowadzenie do swojego asortymentu rzeczy z recyklingu. Boją się oni, że tak odważny ruch może zaszkodzić marce sklepu, przez co mniej osób będzie go odwiedzało. Jeśli zmienimy podejście ludzi do takich rzeczy to coraz więcej osób będzie chciało kupować rzeczy z surowców wtórnych, a to przełoży się na rozszerzenie asortymentu odzieżowych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *