Spontaniczna wycieczka – lepiej rowerem czy samochodem?

Kiedy przychodzi weekend, każdy z nas zasługuje na chwilę przerwy i odpoczynku od codziennych obowiązków. W zależności od dostępnego czasu, jeżeli nie mamy w planach nic konkretnego, zawsze tu i teraz istnieje możliwość, aby pojąć decyzję i postawić na porządny reset. Nie zastanawiając się długo, jeżeli ktoś lubi być ciągle w ruchu – idealnym przykładem na spędzenie wolnego czasu może być spacer w słoneczny dzień, pokonanie kilku kilometrów rowerem lub samochodem.

Wycieczka rowerem

Jeżeli za oknem wita nas ciepły i słoneczny dzień, przy tym, posiadamy sprawny rower – jest to idealna okazja, którą warto wykorzystać. Przejechanie kilku kilometrów rowerem, to nie tylko potrzebna aktywność fizyczna, ale także zastrzyk dodatkowej energii. Przed każdym wyjazdem zawsze warto sprawdzić, czy rower ma sprawne hamulce. Jeżeli wybierasz się w trochę dłuższą trasę, warto mieć ze sobą bidon z wodą lub innym napojem. Nawet zwykły wyjazd rowerem do parku lub lasu, może okazać się strzałem w dziesiątkę pod kątem relaksu i odpoczynku.

Wycieczka samochodem

W zależności czy jedziesz sam, z przyjaciółmi lub rodziną – każdy taki wyjazd samochodem pozostawia za sobą mniejsze lub większe wspomnienia. Mimo że podczas prowadzenia samochodu aktywność fizyczna ogranicza się praktycznie tylko do naciskania pedałów i zmiany biegów – nasze skupienie na drodze oraz znakach drogowych sprawia, że jesteśmy tu i teraz, przez co bardziej doświadczamy chwili obecnej. Im więcej przejechanych kilometrów, tym więcej miłych wspomnień.

Wybór należy do Ciebie

Jedno nie wyklucza drugiego. Przejechanie się rowerem za dnia i potocznie pisząc, zrobienie kilku kilometrów, może okazać się dla nas bardzo dobrym i zdrowym rozwiązaniem, a dodatkowo otrzymujemy konkretny zastrzyk energii. Warto też pamiętać, że wybierając się na wycieczkę samochodową – nie trzeba mieć określonego celu podróży – a takie wyprawy potrafią być bardzo odprężające. Spontaniczny wyjazd samochodem w nocy, aby przejechać się ulicami miasta? Czemu nie! Ulice w nocy są bardziej przejezdne ze względu na mniejszy ruch na drogach, co nie tylko umożliwia lepszą obserwację otoczenia, ale także sprawia, że można bardziej odprężyć się za kierownicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *