Karta dań a uroczystość ślubna – czyli jakie dania muszą się znaleźć się na imprezie weselnej, a także w których momentach są one najbardziej potrzebne?

Nie da się ukryć, że organizowanie wesela wymaga olbrzymiego wysiłku oraz zaangażowania. Pomimo, iż z całą pewnością, jest to najcudowniejszy moment w życiu Pary Młodej, to podczas przygotowań bardzo często objawia się masa pytań i wątpliwości, począwszy od tego, kogo zaprosić, przez kolejność usadzenia, aż po dobór dań weselnych. Choć mogłoby się wydawać inaczej, dobór potraw do karty menu serwowanej podczas wesela nie należy do łatwych zadań. Wybierając konkretne danie serwowane na weselu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

W głównej mierze, warto zwrócić uwagę na fakt, iż gusta zaproszonych gości z całą pewnością będą się od siebie różnić. Można zatem odbyć z poszczególnymi gośćmi wywiad na temat ich upodobań, oraz tego, czy przebywają na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, a także tego, czy posiadają oni uczulenie na jakiekolwiek składniki. Jeśli wspomniana rozmowa z gośćmi weselnymi nie jest realna, świetnym wyborem może okazać się dobór potraw znajdujących się w tzw. pakiecie podstawowym. Z całą pewnością, dania kryjące się pod tą nazwą spełnią oczekiwania sporej większości Waszych gości. Znajdują się w nim potrawy takie jak aromatyczny rosół, kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki opiekane lub gotowane na wodzie, a także słodkości w postaci gałek lodów oraz szarlotki na ciepło.

Ważną sprawą jest ponadto liczba podawanych potraw – w przypadku wesela, menu składa się zazwyczaj z 5-ciu dań ciepłych oraz dodatkowych przekąsek podawanych na szwedzkim stole. Dokonując wyboru poszczególnych potraw, powinno się również zaplanować, godziny, w których będą one serwowane naszym gościom. Ważnym aspektem jest to, o której godzinie zacznie się przyjęcie weselne, powinniście ustalić właściwą ilość gorących dań. Potrawy weselne korzystnie jest serwować średnio co trzy godziny. W ten sposób, goście weselni zjedzą ciepłe dania tak podczas rozpoczęcia przyjęcia w postaci obiadu, a także po oczepinach oraz podczas weselnej zabawy. Warto również mieć na uwadze, że pomiędzy podawanymi gorącymi potrawami, goście powinni mieć dostęp do przywołanej wcześniej zimnej płyty, a co najistotniejsze – równo o północy musi zostać zaserwowany tort weselny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *